Bremžu sistēma

Bremžu sistēmas diagnostika un remonts

Mūsu autoservisā variet gan nomainīt, gan saremontēt bremžu klučus, diskus, suportus, vadīklus un to komplektējošās daļas. Vēlamies atgādināt, ka viena no ceļu satiksmes drošības galvenajām sastāvdaļām ir labā tehniskā stāvoklī esoša bremzēšanas sistēma, tāpēc tai noteikti ir jāpievērš papildus uzmanība un tā 2 reizes gadā jāpārbauda.

Bremžu diski

Jūsu automašīnai ir metāla čīkstoņas un slīpēšanas troksnis bremzējot?! Tas noteikti var liecināt par  bremžu disku nolietojumu, taču troksnis ne vienmēr ir labākais rādītājs. Mūsu servisa meistari iesaka - lai bremžu diski kalpotu ilgāk, svarīgi ir regulāri veikt to pārbaudi un remontu. Īpaša vērība jāpievērš auto priekšējo bremžu diskiem, jo tie nodrošina aptuveni 80% bremzēšanas spēka un tie parasti nodilst daudz ātrāk nekā aizmugurē esošie. To stāvokli viegli ir novērtēt, novelkot pa tiem ar roku, jo ir svarīgi, lai Jūsu automašīnai bremžu diski būtu gludi, nevis ielocīti, robaini (ko parasti izraisa laikā nenomainīti bremžu kluči) vai nodiluši. Jāpiemin, ka bremžu disku nodilumu var veicināt arī temperatūras svārstības un ūdens tieša piekļūšana bremžu diskiem tikko pēc bremzēšanasBremžu kluči

Bremzēšana ir tieši atkarīga no bremžu klučiem un puslokiem, līdz ar to katram automašīnas īpašniekam regulāri jāveic to apkope un remonts. Par to nodilumu var pārliecināties pēc vairākiem faktoriem, proti, vizuāli tos apskatot, sadzirdot metāliskas skaņas bremzēšanas brīdī vai arī pārbaudot bremžu kluču indikatorus.